آشپزی و غذاخوردن مداوم در آشپزخانه سبب می شود این فضا نسبت به سایر فضاهای خانه چرب و کثیف شود و نیاز به شستشو و تمیزکاری اساسی داشته باشد. شاید گاهی ترجیح دهید با استفاده از شوینده های قوی و یک شلنگ آب فضا را تمیز کنید. در این صورت اولین چیزی که باید به آن فکر کنید سلامت کابینت های آشپرخانه و خراب نشدن آن هاست.

یکی از کاربردهای پایه کابینت آشپزخانه این است که کابینت ها را در ارتفاع بالاتری نسبت به سطح آشپزخانه قرار می دهد تا در صورت نیاز به شستشو و تمیزکاری به کابینت ها و ظروف داخلی آن آسیبی نرسد. ما در این مقاله قصد داریم انواع پایه کابینت را شرح دهیم تا بهتر بتوانید پایه کابینت مناسب فضای خود را انتخاب کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع پایه کابینت

پایه کابینت چیست؟

پایه‌های کابینت را می‌توان به پایین کابینت‌های شما اضافه کرد تا آنها را از روی زمین بالا و پایین کند، مشابه پایه‌هایی که روی مبل‌ها، صندلی‌ها و میزها استفاده می‌شوند. پاهای کابینت براساس جنس کابینت شما و طرح ها می تواند از انواع پایه کابینت استیل، پلاستیکی و فلزی بکار برد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله اهمیت پایه کابینت در آشپزخانه را مطالعه کنید.

انواع پایه کابینت

پایه های کابیت های قابل تنظیم ارتفاع نسل جدیدی از پایه کابینت آشپزخانه هستند که در انواع مدل های پلاستیکی، فلزی و استیل تولید می شوند. در زیر به طور جزئی تر می توانید با ویژگی های هر پایه کابینت آشنا شوید.

پایه کابینت پلاستیکی

پایه کابینت پلاستیکی

پایه های پلاستیکی از جنس پلاستیک با دوام با پیچ تنظیم ارتفاع تولید می شوند. محصولات پایه پلاستیکی الکا را اینجا می توانید مشاهده کنید. این نوع پایه ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت نصب آسان و سریع داشته باشند.

نکات کاربردی برای تمیزکاری پایه پلاستیکی

برای شستشوی پایه پلاستیکی از یک شوینده ملایم و یک پارچه نرم تمیز  استفاده کنید.
از استفاده از پاک کننده های ساینده یا مواد شیمیایی خشن که ممکن است به سطح پلاستیک آسیب برسانند، خودداری کنید.
برای حفظ پایداری، پیچ های شل را به طور مرتب بررسی و سفت کنید.

پایه کابینت فلزی

پایه ی کابینت فلزی به دو گروه استیل و آلومینوم تقسیم بندی می شود.

یکی از بهترین پایه های کابینت آلومینیومی شرکت الکا، پایه‌های کابینت دلتا می‌باشد. پایه‌های دلتا که از ترکیب لوله آلومینیومی و سه قطعه پلاستیکی شامل پیچ و بوش و درپوش تشکیل شده است قابلیت جدیدی به کارکرد پایه‌های کابینت الکا اضافه کرده است.

بنابراین پایه‌های آلومینیومی دلتا ترکیبی از بدنه آلومینیوم و پلاستیک هستند و یکی از پرمصرف‌ترین پایه‌های نیمه فلزی می‌باشد. پایه‌های آلومینیوم دلتا در دو نوع بدنه شیاردار و بدنه براق و اندازه‌های ۶ سانتیمتری تا ۱۴ سانتیمتری تولید و عرضه می‌گردد و متناسب با سفارش مشتری تا اندازه ۴۰ سانتیمتری هم قابل سفارش هستند.

پایه کابینت استیل

پایه کابینت استیل

پایه‌های استیل شرکت صنعتی الکا دارای بدنه استیل از نوع مرغوب بدون درز و مقاوم در برابر مگنت می‌باشد که ضمن براق بودن زیبایی و مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت و همچنین فشارهای عمودی و ضربات عرضی به بدنه دارد.
پایه‌های استیل در اندازه‌های ۶ سانتیمتری تا ۱۴ سانتیمتری هر کدام در بسته‌بندی مخصوص پلاستیکی و بصورت کارتنی با هولوگرام شرکت الکا عرضه می‌گردد.
پایه‌های استیل قابلیت نصب کلیپس دارد و به راحتی با چرخش بدنه تنظیم ارتفاع می‌شود.

گروه صنعتی الکا متناسب با درخواست مشتریان و نیاز بازار مصرف، سبد محصولات پایه کابینت خود را متنوع و ارتقا می‌دهد. در همین راستا با استقبال مشتریان الکا از پایه‌های کابینت استیل، شرکت الکا از مدتی پیش تولید این محصول جدید را در دستور کار خود قرار داده است.