پایه کابینت آلومینیومی یکی از انواع پایه کابینت است که از جنس آلومینیوم ساخته می شود. آلومینیوم یک فلز سبک، مقاوم و بادوام است که برای ساخت پایه کابینت بسیار مناسب است.

آلومینیوم یک عنصر در پوسته زمین است و جزء فراوان ترین فلزات است. این عنصر حدود 8 درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهد. آلومینیوم فلزی نرم، سفید و نقره ای است. این فلز دارای چگالی کم (حدود یک سوم چگالی فولاد) و مقاومت بالا در برابر خوردگی است.

آلومینیوم کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارد، از جمله در ساخت هواپیما، اتومبیل، کشتی، قوطی های نوشابه، ظروف آشپزی، خطوط انتقال برق و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود.

مزایای آلومینیوم

برخی از خواص آلومینیوم عبارتند از:

چگالی کم: آلومینیوم فلزی سبک است و چگالی آن حدود یک سوم چگالی فولاد است. این امر آلومینیوم را به یک انتخاب مناسب برای ساخت محصولاتی که وزن سبک و استحکام بالا مورد نیاز است، مانند هواپیماها و اتومبیل ها، تبدیل می کند.

مقاومت در برابر خوردگی: آلومینیوم فلزی مقاوم در برابر خوردگی است. این امر به دلیل تشکیل یک لایه اکسید محافظ در سطح آلومینیوم است که از آن در برابر خوردگی محافظت می کند.

شکل پذیری بالا: آلومینیوم فلزی شکل پذیر است و می توان آن را به شکل های مختلفی درآورد. این امر آلومینیوم را به یک انتخاب مناسب برای ساخت محصولاتی که نیاز به شکل های پیچیده دارند، مانند قوطی های نوشابه و ظروف آشپزی، تبدیل می کند.

 مزایای پایه کابینت آلومینیومی عبارتند از:

استحکام و دوام بالا:

پایه کابیت آلومینیوم از ورق های آلومینیوم ضخیم ساخته می شوند بنابراین آلومینیومی بسیار مقاوم و بادوام است و می تواند وزن زیادی را تحمل کند. به همین دلیل برای کابینت هایی که وزن بالایی دارند، گزینه بسیار مناسبی است.

ضد زنگ و خوردگی:

آلومینیوم یک فلز غیر آهنی است و به همین دلیل در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است. این ویژگی باعث می شود که پایه کابینت آلومینیومی برای استفاده در محیط های مرطوب مانند آشپزخانه مناسب باشد.

قابلیت تنظیم ارتفاع:

پایه کابینت آلومینیومی معمولاً قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. این ویژگی باعث می شود که بتوان کابینت را در ارتفاع مناسب قرار داد و از ایجاد موانع در هنگام رفت و آمد جلوگیری کرد. به عنوان مثال، اگر کف آشپزخانه شیب دار باشد، می توان با تنظیم ارتفاع پایه کابینت، کابینت را در سطحی صاف قرار داد.

 تنوع در طرح و رنگ:

پایه کابینت آلومینیومی در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود. این ویژگی باعث می شود که بتوان پایه کابینت را با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ کرد.

پیشنهاد مطالعه: نقش کابینت در نگهداری وسایل آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

معرفی پایه کابینت آلومینیومی

یکی از انواع محصولات الکا پایه های کابینت آلومینیومی به نام دلتا میباشد. پایه های دلتا که از ترکیب لوله آلومینیومی و سه قطعه پلاستیکی شامل پیچ و بوش و درپوش تشکیل شده است قابلیت جدیدی به کارکرد پایه های کابینت الکا اضافه کرده است.

با توجه به اینکه معمولا سطوح کف آشپزخانه و زیر کابینت ها به منظور نظافت و رعایت موارد بهداشتی هر چند وقت توسط آب و مواد شوینده شستشو میشود و پایه های کابینت هم در معرض رطوبت و مواد شوینده قرار میگیرند، لذا استفاده از آلومینیوم در ترکیب پایه های کابینت دلتا موجب میشود که ضمن زیبایی، استوانه آلومینیومی پایه در مقابل رطوبت ناشی از برخورد آب مقاوم باشد.

شما می توانید پایه کابینت دلتا را از اینجا خریداری کنید.

پایه کابینت آلومینیومی

 در پایه های آلومینیومی دلتا از دو نوع لوله آلومینیومی استفاده میشود.

.1 لوله های آلومینیومی که دارای شیارهای طولی هستند که به واسطه این شیارها مقاومت بهتری در مقابل فشار دارند، این مدل پایه ها به عنوان دلتای شیاردار  تولید و عرضه میشود.

  1. لوله های آلومینیومی که دارای سطح صاف و براق هستند این پایه ها که تحت عنوان دلتای آلومینیومی براق تولید و عرضه میگردد. به دلیل اینکه سطح لوله های آلومینیومی به کار رفته در این پایه ها قابلیت پرداخت کاری و گالنس نهایی دارند دارای ظاهری زیبا و براق میباشند.

تمام پایه های دلتای آلومینیومی دارای پیچ و بوش و درپوش پالستیکی هستند که معمولا با رنگ مشکی تولید و عرضه میشود.

پایه های آلومینیومی دلتا به دلیل اینکه تا قبل از نصب در زیر کابینت نباید در معرض فشار یا ضربه قرار بگیرند بصورت ویژه بسته بندی میشود به این ترتیب که هر کدام از پایه ها در یک کیسه نایلونی شفاف قرار میگیرد و کیسه های حاوی پایه به تعداد مشخص درون یک کارتن پنج الیه با رویه سلفون براق ) متناسب با اندازه پایه( بسته بندی و عرضه میگردد)